Nazywam się Wojciech Siryk, urodziłem się w 1991 roku w Rzeszowie, zawodowo zajmuję się prowadzeniem dwóch firm związanych z branżą wideo-realizacji. Inną formą mojej aktywności życiowej jest dziennikarstwo i to właśnie ono sprawiło, że zdecydowałem się na publiczną aktywność.

Tematy, które interesują mnie najbardziej to przede wszystkim te związane z gospodarką, ekonomią i biznesem. Od zawsze byłem ciekawy świata, co w naturalny sposób prowadziło mnie do poszukiwania odpowiedzi na pytania – jak wygląda życie w innych państwach? co je wyróżnia? ile zarabiają ich mieszkańcy? pod jakimi względami jest tam lepiej, a pod jakimi gorzej niż w Polsce? Niestety różnie bywało z uzyskiwaniem odpowiedzi – co prawda statystyk i danych nigdy nie brakowało, jednak często odczuwałem pewien niedosyt – chciałem wiedzieć, rozumieć, widzieć, słyszeć, najzwyczajniej ujrzeć na ekranie komputera odległe zakątki świata w atrakcyjnej formie i jednocześnie posłuchać o interesujących mnie tematach. Polskie dziennikarstwo nie wychodziło naprzeciw moim oczekiwaniom. W ten oto sposób w mojej głowie pojawiła się myśl „to może ja powinienem coś takiego zrobić?”. Taka była geneza powstania mojego pierwszego, autorskiego programu „Ten Świat Jest Nasz”.

Plany na przyszłość? Bardzo chciałbym stworzyć kolejny sezon mojego programu. Moim marzeniem jest podjęcie rywalizacji z największymi stacjami telewizyjnymi. Zdaję sobie sprawę jak ambitne będzie to zadanie. Podobno „do odważnych świat należy” – oby!